Parta spolužáků je pozvána na pobyt do lázní. Přitom však zažívá mnoho peripetií, vtipných situací, ale i osobních dramat. Souběžně s tím můžeme sledovat příběh mladého zlodějíčka, který nastoupí do luxusního lázeňského hotelu jako kuchař a prožije tam svou první velkou lásku, když se zamiluje do krásné pokojské. Film je hereckým koncetrem hvězd českého filmu, jimž směle sekundují dnešní mladí herci. Film je pohodovou podívanou zvláště v dnešní uspěchané době.

Herci

Libuše Švormová - Libuše Švormová vystudovala UMPRUM, poté nastoupila na DAMU, kterou absolvovala v roce 1959. Její herecká kariéra začala v divadle v Pardubicích, od roku 1961 pak byla více než třicet let členkou hereckého souboru Městských divadel pražských. Ve filmu Školní výlet hraje Miluši Bínovou.

Stanislav Zindulka - Narodil se 5. května 1932. K herectví ho přivedli nejen jeho rodiče, kteří hráli ochotnické divadlo, ale i jeho nos. Divadlo a divadelní šatny mu totiž natolik zavoněly, že se z toho prostě musela stát láska na celý život. Na prknech, která znamenají svět, stál poprvé už v pěti letech. Od té chvíle jde až do dneška téměř z role do role. Ve filmu Školní výlet hraje Vlastu Hybše.

Sandra Nováková - Ve filmu Školní výlet hraje pokojskou Innu.

Jan Bendig - V letech 2006 až 2009 žil s rodinou v Liverpoolu ve Velké Británii, kde vystupoval jako zpěvák s hudební skupinou svého otce „Gypsy Brothers“. V roce 2008 se zde zúčastnil pěvecké soutěže mladých talentů Academy Idol, kterou také vyhrál. Ve fimu Školní výlet hraje brigádníka v lázních Ondřeje.

Tomáš Magnusek - Vzděláním speciální pedagog se narodil 7.7.1984 v Náchodě, kde žije doposud. Magnusek se podílel jako scénárista, herec a jediný producent na snímku Pamětnice. Ve filmu Školní výlet hraje Viktora Kernera zástupce ředitele.

Jana Švandová - Tato pražská rodačka se narodila v roce 1947. Jejím prvním povoláním byla archeologie. Jenže zanedlouho získala angažmá v Černém divadle. Rozhodla se tedy, že vystuduje herectví. Přihlásila se na brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění, kterou úspěšně vystudovala. Ve filmu školní výlet hraje ženu primáře Konvičkovou.

Ladislav Trojan - Ladislav Trojan pochází z Prahy a již jako dítě hrál ochotnické divadlo. V tom pak pokračoval i za studií na gymnáziu, po maturitě se neúspěšně hlásil na DAMU. Mezitím se věnoval přípravě na umělecký balet, ale nakonec po druhém úspěšném pokusu začal studovat herectví na DAMU. Ve filmu Školní výlet hraje spolužáka Perníkáře.

Miriam Kantorková - Původně chtěla být dětskou lékařkou. Od malička účinkovala v rozhlasových inscenacích. Maminka z ní chtěla mít klavíristku. Rozhodla se pro studium hudby na pražské Státní konzervatoři, kde vystudovala zpěv a klavír. Během studia se věnovala ochotnickému divadlu. Dva roky vyučovala hudební výchovu pro nejmenší, pak dala přednost divadlu. Začínala jako konferenciérka, zpěvačka a herečka AUS Víta Nejedlého a přitom externě studovala na DAMU. Ve filmu Školní výlet hraje spolužačku Perníkářovou.

Antonín Hardt - Herec Antonín Hardt pochází z Prahy, dětství a mládí ale prožil v Liberci, kde také absolvoval gymnázium. Pak se vrátil do Prahy, kde vystudoval herectví na DAMU (1957). Ještě jako student dostal první možnosti vystoupit před filmovou kamerou a v bezejmenné epizodě mladého družstevníka debutoval v komedii NÁVŠTĚVA Z OBLAK (1955). Ve filmu Školní výlet hraje spolužáka Stuchlíka.

Bořivoj Navrátil - Na nápad věnovat se herectví přišel během první návštěvy divadla. Šlo o pohádku Zlatovláska a chlapci se zdálo, že představitelka hlavní role se podobá jeho zesnulé mamince. Ve filmu Školní výlet hraje primáře Konvičku.

Stanislav Fišer - Stanislav Fišer se narodil v roce 1931 v Hořicích v Podkrkonoší jako nemanželské dítě herečky kočovné divadelní společnosti a starožitníka z Vysokého Mýta. V Poděbradech vychodil obecnou školu a začal hrát ochotnické divadlo. Po válce se stal hereckým profesionálem, když jako elév nastoupil do Pražského divadla pro mládež paní Míly Melanové. Po jeho zrušení si našel angažmá v Divadle na Vinohradech, Divadle Jiřího Wolkera a v divadle E. F. Buriana D34. Ve filmu Školní výlet hraje spolužáka Fillu.

Kamila Moučková - Ve filmu Školní výlet hraje spolužačku Kamilu.

Uršula Kluková - Uršula Kluková má původ v Praze, ale v nejistých dobách druhé světové války přišla na svět v Polsku. Dětství a mládí pak strávila ve východočeském Broumově, kde se dodnes cítí doma. Vystudovala střední zdravotnickou školu a začala pracovat jako dětská zdravotní sestra, souběžně se ale začala věnovat divadlu a v Broumově spoluzakládala amatérský soubor Kladivadlo, který po profesionalizaci začal působit v Ústí nad Labem (1965-1972). Ve filmu Školní výlet hraje manželku spolužáka Niederleho.

Agáta Hanychová - Nekonečný nábojový pás označený nálepkou "česká Paris Hilton" založila naše bulvární artilerie poprvé v roce 2005, kdy Agáta obhájila titul 2. vicemiss České republiky a následně nás prezentovala na Miss Intercontinental v Číně. Ve filmu Školní výlet hraje cvičitelku Valérii.

David Novotný - David Novotný se narodil v Broumově. Pořádání charitativních akcí se věnuje od svých patnácti let, za tu dobu již uspořádal přes 140 kulturních a společenských akcí, jeho nejvýznamější akcí je soutěž Muž roku. V životě považuje za nejdůležitěšjí zdraví. Rád pomáhá druhým, když je vidět konkrétní pomoc. Ve filmu se objevil poprvé u Tomáše Magnuska v Bastardech a Bastardech 2. "Jsem vděčný panu Magnuskovi za příležitost, kterou mi dal, je to má dosavadní největší role" dodává David Novotný. Ve filmu Školní výlet má roli Davida Růžičky, kulturního referenta.

Oldřich Velen - Oldřich Velen, vlastním jménem Volek, pochází z Tuřan (dnes součást Brna), od dětství hrál ochotnické divadlo, souběžně pak studoval gymnázium a konzervatoř v Brně. Ve filmu Školní výlet hraje kamaráda spolužáka Stuchlíka.

Lubomír Lipský st. - Lubomír Lipský se narodil v Pelhřimově. V tomto městě prožil krásné dětství i dospívání. Byl nejstarším ze tří synů v cukrářské rodině. Spolu s bratrem Oldřichem, pozdějším významným režisérem, inklinoval už od dětství k herectví. Měli to ostatně v rodině, protože otec byl nadšený herec a režisér pelhřimovského ochotnického souboru. Lubomír stál poprvé na jevišti v roce 1935 ve Strakonickém dudákovi. Ve filmu Školní výlet hraje kamaráda spolužáka Perníkáře.

Jiřina Jirásková - Narodila se 17. února 1931 v Praze do rodiny poštovního úředníka a zaníceného divadelního ochotníka. Začala se studiem na kutnohorském klášterním gymnáziu voršilek, ale na radu matky představené (která v mladé Jiřině rozpoznala herecký talent) přešla z kvinty na pražskou Státní konzervatoř, z níž přešla na DAMU (1946 – 1950). Po vystudování u profesorů Ladislava Peška, Karla Högera, Anny Iblové a Miloše Nedbala se krátce stala členkou královehradeckého Krajského oblastního divadla (1950 – 1951) a od roku 1951 je dodnes členkou pražského Divadla na Vinohradech, v kterém stanula na deset let i v postu ředitelky (30. květen 1990 – 30. červen 2000). Ve filmu Školní výlet hraje hraběnku Schwarzovou.

Fotogalerie